Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Magia sztuki w przekazywaniu wiadomości naukowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
czwartek, 27 października 2011 21:14

W Zespole Szkół w Gardnie, nauczyciele wraz z uczniami klas trzecich zorganizowali zajęcia pokazowe z udziału w projekcie "Z FIZYKA, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!!". Zaproszonym gościom pokazali magię sztuki w przekazywaniu wiadomości naukowych.

 Zespół Szkół w Gardnie bierze udział w projekcie "Z FIZYKA, MATEMATYKA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT!!!". Gimnazjalistom zapewniono bezpłatny udział w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez nauczycieli.

 

 


Dla urozmaicenia i wzbogacenia realizacji projektu zapraszani są pracownicy naukowi z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy przeprowadzają wykłady dotyczących badanych zagadnień. Uczestnicy pracują zespołowo z wykorzystaniem metody projektowej oraz z zastosowaniem zestawu do przeprowadzania doświadczeń wspomaganych komputerowo, składającego się z: interfejsu, notebooka, czujników, specjalistycznego oprogramowania, drukarki, aparatu cyfrowego, w jaki firma COMBIDATA Poland sp. z o.o. wyposażyła szkołę. Projekt, otrzymał wysoką ocenę w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizowany był przez Uniwersytet Szczeciński w partnerstwie z COMBIDATA Poland Sp. z o. o. na obszarze województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego w okresie od października 2009 do sierpnia 2011 r.
Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w szkole, gimnazjaliści zaprezentowali osiągnięcia swojej pracy. Opracowane projekty przedstawili w niespotykanej formie: w scenkach teatralnych. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim. Ogromne wrażenie wywarło przygotowanie szkolnego holu, stroje uczniów i wybór prezentacji opracowanych tematów multimedialnych. Jeden z tematów, to: "Sąd nad promieniotwórczością?". Wybór akurat tej pracy spowodowany jest tym, że rok 2011 jest Rokiem Marii Skłodowskiej Curie, setna rocznica przyznania Nagrody Nobla w dziedzinie chemii
za odkrycie nowych pierwiastków: polonu i radu. Uczestnicy projektu pokazali magię sztuki w przekazywaniu wiadomości naukowych. Na pytanie czy promieniotwórczość należy odciąć od społeczeństwa, zdecydował sąd po wysłuchaniu samej oskarżonej, świadka "Nadziei" i Prokuratora. Gimnazjaliści zaprezentowali również doświadczenie, takie jak przed laty Maria pokazywała swoim uczniom. 

Natomiast jesienne wybory do Sejmu i Senatu skłoniły do przedstawienia tematu pt.: Znaczenie demokracji - wyboru do samorządu. W inscenizacji studia, prowadzonego redaktora i zaproszonych gości: bogini greckiej, kowboja i pani Czesi, gimnazjaliści przedstawiają m.in. demokrację w starożytności, w USA i w Polsce. 

Na pokaz opracowanych przez siebie projektów edukacyjnych, zaprosili: Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, pana Piotra Romanicza, Radnego Miasta i Gminy Gryfina, pana Tomasza Namiecińskiego; sołtysów z okolicznych wsi: p. Bogusławę Woźniak z Wysokiej Gryfińskiej, p. Magdalenę Śledzińską z Chlebowa, p. Sylwię Dunowską z Drzenina, p. Tadeusza Fellera z Gardna oraz Panią Dyrektor Gimnazjum Annę Frąckowiak-Kułdosz, nauczycieli i uczniów ze szkoły nie biorących udziału w projekcie. Nad całością czuwali opiekunowie: Pani Lila Kluza-Howil oraz Pani Jowita Niewiarowska

 

 
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de