Aktualny czas

Ulti Clocks content
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wizyta przygotowawcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grzegorz Jastrzębski   
sobota, 08 marca 2014 21:35

"Nic nie dzieli narodów bardziej niż arogancja i pycha kulturowa, nic nie łączy ich bardziej, niż znajomość innych kultur i szacunek dla nich"

Richard von  Weizsäcker

 

Statystyki świadczą o tym jak daleka jest droga od sąsiedztwa do partnerstwa, to stałe wyzwanie, które podejmuje gmina Gryfino jak również i szkoły, które znajdują się w naszej gminie. 4 czerwca 2013 r. w Gryfinie  odbyło  się szkolenie z zakresu możliwości dofinansowania projektów polsko-niemieckich w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG IV A oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, przeprowadzone przez pracowników Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Podczas spotkania omówione zostały zasady aplikowania o dofinansowanie przedsięwzięć, sposób wypełniania wniosków oraz zagadnienia dotyczące realizacji projektów. W trakcie tego szkolenia zgłoszona została gotowość naszej szkoły do nawiązania współpracy polsko-niemieckiej.

 

W lutym b.r. zostały przeprowadzone rozmowy pomiędzy panią dyrektor A. Frąckowiak-Kułdosz a panem D.Rabethge kierownikiem Schroniska Młodzieżowego Ueckermünde. Strona niemiecka zaproponowała realizację wspólnego przedsięwzięcia zatytułowanego - Ogród Farbiarza. W drugim tygodniu ferii 26.02.2014 pani dyrektor ZS w Gardnie oraz pani Ż. Nawrocka  pani i J. Niewiarowska nauczycielki ZS w Gardnie pojechały do schroniska Ueckermünde celem, omówienia szczegółów dotyczących realizacji wyżej wymienionego projektu. Nasze dalsze wspólne działania są uzależnione przede wszystkim od możliwości finansowych, mamy nadzieję, że nasze wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie i partner niemiecki otrzyma dofinansowanie na realizację wspólnego projektu.

 

Żaneta Nawrocka

Nauczyciel Zespołu Szkół w Gardnie

 

 
© 2008 Zespół Szkół w Gardnie | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de